Лосион за стави Люляков цвят, 100 мл

В наличност
кат №
herb59924
Люлякова тинктура за втриване в зоните на ставите или кръста. Съдържа естествени антиоксиданти и има благоприятно въздействие при подагра и артрит. Тинктура люляк е с концентрирана патентована формула.
29,00 лв.
29,00 лв.
Weight
0.190 кг.

Люлякова тинктура, екстракт за ставиЛюляков лосион – спасение за ставите!

Уникален за България. Прекрасният ефект на този продукт се дължи на патентованата технология за екстракция на люляков цвят, която позволява на активните вещества лесно да проникват дълбоко в кожата за по-силен и дълготраен ефект. Опитайте и ще се убедите, както много наши клиенти!

Лосионът от Люляков цвят е изцяло билков продукт за външна употреба, който намалява болката и възпалението в ставите, както и тонизира кожата. Благоприятно при подагра.

Люляк и неговите ползи за здравето

Болките в ставите на краката и ръцете са често срещан проблем. Особено през нощта, когато тялото се отпусне, се получава напълване с течност, лимфа, оттам леко подуване... болките се засилват и правят живота непоносим.

Но ето, че вече знаем как с натурален люляков екстракт може да облекчите вашето състояние.
Това е една традиционна българска, а и европейска рецепта, която е практикувана от нашите баби и дядовци. В днешно време, вече има и научни изследвания, които потвърждават лековитото действие на билката люляк като едно от най-добрите средства за подкрепа на болните стави

Медицински университет във Варшава, Полша, е направил детайлно проучване, което демонстрира, че обикновеният люляк, който е традиционно използвано лечебно растение в Европа, е ценен източник на активни съединения, особено на неоолевропеин. Те изследват и потвърждават активността и молекулярните механизми на действие на люляка, способни да регулират възпалението на ставите, както и способността им да подпомагат регенерацията на клетките в ставите. Това изследване е обнадеждаващо за още по-мащабно използване на билката люляк във бъдещи изследвания и приложението й за облекчаване артритните, възпалителни заболявания при възрастните хора.

Начин на употреба на Люляков цвят лосион за стави

Сипете в шепата си малко люлякова тинктура. Втривайте с масаж в съответната зона 1-2 пъти дневно, след измиване и подсушаване.
Тинктурата от Люляк цвят е подходяща за втриване в следните зони: около ставите на крайниците, раменете, коленете, глезените, а също в областта на кръста, врата или плешките.

Предупреждения

За външна употреба! Да не се използва върху лицето, лигавиците, или върху чувствителни кожни зони. Съдържа спиртен екстракт. Не използвайте, ако имате алергия към някоя от съставките.

Съхранение

На хладно и сухо място, без пряка слънчева светлина.

Състав на Лосион за стави Люляков Цвят

AQUA, ALCOHOL (Ethanol), SYRINGA VULGARIS EXTRACT.

Любопитни факти

Люляк тинктура, екстракт, люлякова тинктура, извлек,Прекрасният люляков аромат, и части от растението, се използват в редица козметични и парфюмерийни продукти на водещи фирми. От растението се използват цветовете, пъпките и листата, най-често за тинктура Люляк. Те имат високо съдържание на фенолни съединения, фитохормони, гликозиди и микроелементи. Оказват противовъзпалително, аналгетично и почистващо действие върху кожата.

Традиционно цветовете от люляк са се използвали в народната медицина при подагра и артрит чрез екстракция. Поради този факт, учените са направили изследвания за влиянието на микроелементите в растението Люляк, Syringa vulgaris, установявайки, че екстрактите от растението са благоприятни при артрит и подагра. Научните изследвания показват забележителни антиоксидантни активности на цвета от люляк. Резултатите ясно показват, че люляковите цветове са естествени източници на фенолни съединения с фармакологично и козметично приложение.

В следните статии можете да се запознаете с научните резултати от изследванията на растението Люляк. Настоящото научно изследване показва, че обикновеният люляк, който е традиционно използвано лечебно растение в Европа, е ценен източник на активни съединения при ставни и артритни заболявания:

Ефекти на фитохимично характеризирани екстракти от Syringa vulgaris и изолирани секоиридоиди върху медиатори на възпаление в човешки модел на неутрофили

Характеризиране на антиоксидантните феноли в цветята и плодовете на Syringa vulgaris L.

Напишете вашето мнение
Само регистрирани потребители могат да оставят мнения. Моля влезте в профила си или си направете регистрация